Codziennie bombarduje nas tysiące reklam, ale tylko niewielkiej części z nich udaje się zdobyć naszą uwagę. Czym się charakteryzują? W czym są lepsze?

Zbieram tutaj kreacje, które mnie zaciekawiły. Próbuję je rozgryźć i rozłożyć na części pierwsze, by zrozumieć dlaczego działają.

Ty kupujesz, my dostarczamy

Sam tekst reklamy nie wyróżnia się niczym szczególnym; konkurencja stosuje bardzo podobne. Kluczem jest kontekst - niebieskie samochody z Tesco są dosyć charakterystyczne, a jeden przyjeżdżający do sąsiada w piątek wieczorem od razu przypomina mi o konieczności sobotniej, dwugodzinnej wyprawy do sklepu.

Jeden rzut oka na auto pod blokiem wystarczy, by zrozumieć USP usługi. Dwie największe wątpliwości klienta są rozwiane natychmiast, chociaż “dbamy o świeżość podczas transportu” jest dosyć rozwlekłe i można by je wzmocnić, stosując na przykład “produkty świeże jak w sklepie”.

Poniżej adres do składania zamówień - i właściwie nic więcej nie jest potrzebne.Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, kup zmywarkę

Nie mam pojęcia, czy ludzie kupują zmywarkę pod wpływem impulsu i zabawnej reklamy, ale stojąc pomiędzy dwoma sklepami na pewno z uśmiechem pod nosem wszedłbym do Media Marktu.

Wyobrażam sobie, jak na kolejnym “kreatywnym” spotkaniu w przeszklonej salce konferencyjnej ktoś sarkastycznie rzucił wierszykiem, który zabrzmiał doskonale.

Podczas, gdy marki silą się na uchwycenie pozytywnych emocji związanych z czystymi talerzami, Media Markt wali prosto z mostu. W końcu reklama ma zachęcić do kupna, dlaczego więc nie powiedzieć “kup”?Cześć, tu Justyna z kredomoto.pl

Czy wiesz że 87% osób biorących leasing, zawsze wybiera pierwszą otrzymaną cene i nigdzie jej nie porównuje, najczęściej na tym tracąc?

Postanowiliśmy stworzyć pierwszą porównywarkę leasingów, dzięki której będzie można wybrać najlepszy i najtańszy.

Jak to działa? To proste - przesyłasz nam warunki które dostałeś u kogoś innego, a my to przebijamy.

99% naszych klientów otrzymuje lepsze warunki, niż te z którymi się do nas zgłosili.

Jeśli chcesz porównać i oszczędzić - wciśnij tu - Prosze o kontakt

Temat wiadomości doskonale zwraca uwagę bardzo wąskiej grupy docelowej. W środku każdy akapit w jednym zdaniu odpowiada na kolejne pytania w głowie czytelnika:

  • Tracisz pieniądze
  • Wiemy, jak temu zaradzić (stworzyliśmy porównywarkę)
  • Co będziesz z tego miał (więcej pieniędzy)
  • Oto, co musisz zrobić (żadnego wysiłku!)
  • Dlaczego masz nam zaufać (nasi klienci już mają więcej pieniędzy)
  • Co masz teraz zrobić (po prostu kliknij tutaj)

Przeczytanie tego maila trwa 15 sekund. Nie ma w nim żadnego zbędnego elementu odciągającego uwagę, a czytelnik idzie jak burza prosto do call to action.Wyślę Ci maila, kiedy tylko pojawi się nowy wpis.